Sarkoptový svrab

Sarkoptový svrab postihuje čím dál více psů. Diagnostika tohoto onemocnění není vždy snadná, protože je spojeno se škrábáním a olizováním. Tyto příznaky jsou společné pro více dermatologických diagnóz. Občas se stává, že negativní vyšetření seškrabem a následným mikroskopickým vyšetřením je tato diagnóza předčasně a nesprávně vyloučena. Pes je potom léčen mnohdy týdny a měsíce bez výsledku a pokud je součástí léčby pruritického onemocnění použití kortikosteroidů, dostává se sarkoptový svrab do generalizované podoby. V tomto případě onemocněla sarkoptovým svrabem celá rodina majitele psa.

Další zajímavé případyNovinky VYVET Archiv novinek
CAAPR 2016 Vstoupili jsme do ASOCIACE FYZIOTERAPIE A REHABILITACE ZVÍŘAT ČESKÉ REPUBLIKY, z.s.
Připojete se k nám na Facebooku Nenechte si ujít žádnou akci. Buďte s námi, nic Vám neunikne a o všech akcích budete vědět jako první. Více zde...
Napsali o nás
  • Péči o zvířata zvládáme díky výborné spolupráci s veterinární klinikou Vyvet Vyškov, jejíž doktoři MVDr. Ivo Hylák a MVDr. Zuzana Weinlichová poskytují našim zvířatům maximální péči, jsou u nás nebo my u nich téměř denně, jezdí k nám i ve svém volném čase, za což jim patří obrovský dík.
    - Irena Novotná, Kočičí oáza
  • Musím poděkovat za nadstandardní přístup a péči o mého psa. Po operaci nohy nám zase dělá radost. Děkujeme za záchranu člena naší rodiny.
    - Radim Šilc, Spokojený majitel psa