Kontakt Pohotovost 602 835 564

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Náš tým > MVDr. Dana Hyláková

MVDr. Dana HylákováPo maturitě na Střední veterinární škole v Hradci Králové pracovala v Zoo Dvůr Králové nad Labem jako ošetřovatelka velkých kočkovitých šelem. V době svého ročního působení v zoo, měla možnost poznat jejího zakladatele Ing. Josefa Vágnera. Jeho přítomnost, zkušenosti a knihy ještě více probudily její nasměrování na zoologické zahrady a zvířata v nich. Vystudovala všeobecnou veterinární medicínu na Vysoké škole veterinární v Brně a po přestávce, ve které přivedla na svět tři kluky pokračovala ve svojí profesní kariéře.

Po mateřské dovolené, pracovala na marketingovém a obchodním oddělení ve firmě, která vyrábí farmaceutická a veterinární léčiva. Tato práce ji neuspokojovala a nenaplňovala pro co vystudovala, starat se o zdraví zvířat. Založila veterinární ambulanci v Pustiměři, kde pracovala několik let a věnovala se převážně problematice malých zvířat. Současně začala pracovat v Zooparku ve Vyškově jako externí veterinární lékařka. Když jí byla nabídnuta práce zoologa, neváhala a tuto práci přijala.

Nyní pracuje v zoo jako zoolog a s týmem veterinární kliniky Vyvet se významně podílí na odborné veterinární činnosti. Malou oklikou se dostala do prostředí zoologické zahrady, kde je spokojená a specializuje se na problematiku velbloudovitých po stránce zoologické i veterinární.

Je členkou České asociace veterinářů volně žijících zvířat a zoozvířat a dále členkou Komory veterinárních lékařů ČR.

Její velkou láskou a neodmyslitelnou součástí života je sport. Několik let se věnuje triatlonu a její píle, houževnatost a nasazení jí přináší nejen uspokojení z pohybu, ale i úspěchy na významných podnicích tohoto sportu. Kromě toho tráví volné chvíle na chalupě s rodinou a dvěma svými miláčky -Beki a Adélkou, fenkami jezevčíka. Při cestování po Evropě s manželem a přáteli navštíví ročně několik zoologických zahrad.