Kontakt Pohotovost 602 835 564

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Náš tým > MVDr. Ivo Hylák

MVDr. Ivo HylákZájem o přírodu a zvířata jej přivedl na střední veterinární školu do Kroměříže a po maturitě na Vysokou školu veterinární do Brna. V průběhu roční vojenské služby působil jako veterinář a staral se o služební psy. To bylo první setkání s malými zvířaty, které významně předurčilo jeho další profesní kariéru. Po vojně následovalo roční působení na veterinárním středisku v Bučovicích a odtud přešel na veterinární ošetřovnu do Vyškova. 

V roce 2008 založil Veterinární kliniku Vyvet a tam působí dodnes. Jeho specializací je dermatologie, měkotkáňová chirurgie, drobná zvířata a exoti. Poslední jmenovaná specializace logicky vyplívá z dvacetileté spolupráce se Zooparkem ve Vyškově, kde působí jako externí veterinář.

Je členem České asociace veterinárních lékařů malých zvířat, České asociace veterinářů zoozvířat a volně žijících zvířat a Komory veterinárních lékařů ČR.

V rámci postgraduálního vzdělávání absolvoval mnoho seminářů, kongresů, workshopů a poznávacích cest u nás i v zahraničí.

Na koníčky mu mnoho času nezbývá, ale má rád zahradu, volný čas tráví na chalupě v Orlických horách, kde se projede na kole nebo na běžkách. Část svojí dovolené věnuje pravidelně cestám po evropských zoologických zahradách.