Kontakt Pohotovost 602 835 564

Drobečková navigace

Úvod > Co vás trápí > Svědění

Svědění

Příznakyskrabani (1).jpg

Škrábání, otírání různých částí těla o okolní předměty či podlahu a olizování jsou projevy a následky svědění. Odborně se tomuto stavu říká „pruritus„. Velmi často se připojuje třepání hlavou způsobené svěděním uší, lépe řečeno ušního zvukovodu. Tento problém se často vystupňuje tak, že se váš miláček začne zastavovat i na procházkách, aby se poškrábal, nebo zatřepal hlavou, nebo vás jeho potřeba zahnat svědění začne budit v noci.

K těmto nepříjemným příznakům se přidává ztráta srsti, změna barvy kůže, která je zpočátku zarudlá, později se na ní objeví různé pupínky, strupy, kůže je ztluštělá apd.

Následky

Pruritus u zvířat je pro ně samé velmi nepříjemný prublém.

Každý pes se občas poškrábe, otřepe, olízne, nebo zatřepe hlavou, ale pokud se tyto projevy zintenzivní a neřeší se, mohou přerůst ve vážný stav ohrožující celkové zdraví vašeho miláčka.

Infekce, která ve většině případu dříve, nebo později zkomplikuje onemocnění může způsobit zvýšenou teplotu a s tím spojené celkové zhoršení zdravotního stavu.

Déle trvající projevy svědění způsobí poruchy vedoucí ke změně struktury kůže a k patologickým projevům, které se řeší často zdlouhavě a jsou pro psa či kočku značně nepříjemné.

Většina těchto problémů vyžaduje zjištění historie, příznaků a klinického vyštření kůže spojené s odebráním vzorků a často i specialistu v oboru dermatologie. Uvědomte si, že kůže je největší orgán těla!

Nadměrné šrábání, lízání různých částí těla, otírání se o předměty nebo intenzivní třepání hlavou může být začátkem dlouhotrvajícího problému. Nenechejte rozvinout tyto příznaky do komplikací a navštivte nás co nejdříve!

Důvodů, proč vaše miláčky něco svědí je spousty. Na tomto místě je nemá význam vyjmenovávat, ale platí jedno – neřešte je ani ve zverimexu, ani v lékárně!!!