Kontakt Pohotovost 602 835 564

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Náš tým > MVDr. Adam Hylák

MVDr. Adam HylákVeterinární prostředí ve kterém od malička vyrůstal, jej částečně nasměrovalo na jeho životní cestě.

Po absolvování Mendelova gymnázia v Brně nastoupil na veterinární univerzitu, kterou v roce 2013 úspěšně absolvoval. Díky stážím a prostředí, ve kterém vyrůstal pro něj zapojení do klinické praxe nebylo zase tak velkým problémem. Nyní se specializuje na ortopedii, ve které se i intenzivně vzdělává. Je členem komory veterinárních lékařů. 

V roce 2012 absolvoval letní stáž zaměřenou na ortopedii a osteosyntézu v Berlíně a v r. 2013 ortopedickou sekci na světovém veterinárním kongresu v Praze. Dříve spolupracoval externě s univerzitním učitelem MVDr. Milanem Dvořákem, Ph.D. se kterým společně řešil komplikovanější případy v ortopedii a neurochirurgické případy zejména onemocnění páteře (výhřezy meziobratlových plotének,...). Nyní spolupracuje s MVDr. Alešem Tomkem, DipECVN; MVDr. Janem Beránkem, DipECVS CertCAARP MRCVS; MVDr. Ivou Trojanovou, Ph.D.

Kromě malých zvířat dále provádí výjezdovou službu po okolních chovech velkých zvířat a spolu s rodiči zajišťuje veterinární péči v Zooparku Vyškov.

Většinu volného času stráví při aktivním odpočinku. Koníčky: sport- hokej, posilovna, kolo, lyže. Poznávání cizích krajů. Chalupa.